Odeslání 2 balíků s notebooky a oblečením - do Rufunsy i školy v Lushibě

Na začátku září se nám podařilo odeslat dva balíky. V obou bylo po jednom notebooku a hromada oblečení, do nadace v Rufunse spravující školy pro sirotky to bylo spíš oblečení na menší děti, do škole v Lushibě oblečení větších velikostí.

Oděvy byly ze sbírky vedené Zuzkou Lenochovou na pražském Gymnáziu na Vítězné pláni - jako vždy nádherné kousky, které v Zambii udělají parádu a i dlouho vydrží. Moc děkujeme! Počítače věnovala z vyřazených firemních kusů firma Komix, které za to patří obrovský dík!

 

 

Trochu nás opět potrápilo shánění Windows v anglické mutaci, ale nějak se nakonec podařilo a snad budou dlouho bez potíží notebooky fungovat na obou místech. Ředitel Dickson ve škole v Lushibě už se těší, že dorazí ještě před listopadovými závěrečnými zkouškami, kdy jeho škola jako jediná v districtu může pořádat opravdovou praktickou zkoušku z IT předmětu. A to teď díky nám už na 3 počítačích.

Balíky měly 29,5kg a 30kg, což je pro přepravu poštou optimální, těžší už se poslat nedají, poštovné stálo 3800 za každý z nich. Tedy jeden z nich měl dokonce 30,16kg, čehož se vždycky při balení děsíme, že nám ho nevezmou a budeme balík přebalovat. Paní na zdejší poště naše posílání balíků do Zambie ale už trochu zná a rozhodla se zambijským dětem pomoct zamhouřením očí a napsáním 30,00kg :) Dáme vědět, až budou balíky na místě a obsah v dobrých rukou chudých zambijských dětí.

 

Tento článek byl uzavřen. Nemůžete k němu přidávat další komentáře.